Reference

default image

Absolvovala jsem odblokování mé dcery Natálky, proběhlo v zastoupení mne, její maminky. Dcera měla psychické problémy po mém rozchodu s jejím otcem – záchvaty vzteku, nevyrovnanost, náladovost. Měsíc po odblokování se náhle vše změnilo, uklidnila se, je milá, vstřícná, snadno se o všem domluvíme. Záchvaty vzteku, amoky, agresivita, neustálá vzpoura, odpor  jsou pryč.

Děkuji, Veronika

Veronika 18.11.2015

default image

Potíže mé desetileté dcery Irenky odstartovalo přestěhování na vesnici a následná změna školy. Semknutý dětský kolektiv dcerku nepřijal, ta se navíc odmítala podřizovat vůdčím osobnostem třídy, stres způsobil nástup úzkostných stavů a depresí. Pohodové a veselé dítě, které mělo o všechno zájem, s nadšením jezdilo na koni a denně cvičilo na klavír, bylo najednou bez radosti ze života, neskutečně úzkostné a apatické. Třebaže jsme okamžitě dcerku vrátili do původního kolektivu, stav se nelepšil. Navštěvovali jsme psychiatra, psychologa, Irenka dostala léky na potlačení depresí – vše bez výsledku. Před Vánoci nastala krize – dcerka už nebyla schopná školní docházky, nechtěla dělat nic z toho, co dřív měla ráda – přestala cvičit a docházet na klavír, byl problém ji donutit i k úplně běžným činnostem jako je osobní hygiena, či úklid pokojíku. K úzkostem se přidaly i panické stavy, psychosomatické potíže (bolest břicha, bolest a točení hlavy), depresivní představy (stíny před očima, hlasy a postavy v hlavě). Byli jsme bezradní, navštěvovali jsme rodinné psychoterapie, ale stav byl stále horší. Paní psychoterapeutka nám řekla, že dcerka si už ani nepamatuje, kdy jí bylo naposled dobře, a že máme situaci řešit hospitalizací na psychiatrii. Nechtělo se mi dávat Irenku na Vánoce do nemocnice, ale zdálo se, že nebude vyhnutí.  Od dětské lékařky, u které jsem si byla pro doporučení na EEG, jsem dostala kontakt na Petru a její kineziologickou poradnu. Považovala jsem to za nesmysl – vždyť nepomohla ani antidepresiva, ani psychoterapie, ale byli jsme všichni v takové situaci, že jsme byli ochotni vyzkoušet všechno. Objednala jsem Irenku a dovezla ji v obvyklém apatickém a depresivním stavu. Po cca hodinovém sezení jsem si vyzvedávala úplně vyměněné dítě – bez úzkostí, opět s radostí a chutí do života. Už celé týdny jsem ji takovou neviděla, nemohla jsem tomu ani uvěřit. Začali jsme docházet k Petře pravidelně – stav se ohromně zlepšil. Zmizely panické stavy i představy postav a hlasy v hlavě. Úzkosti a deprese se vždy sice po určité době opět objevily, ale už zdaleka ne v tom rozsahu, v jakém byly předtím. Každá návštěva kineziologie přinášela okamžitou úlevu, dcerka opět začala chodit do školy. Petra nám pomohla tak, jako nikdo předtím. Nebýt jí, musela by Irenka nastoupit neprodleně do nemocnice a ve stavu, v jakém se nacházela, by to pro ni bylo nesmírně obtížné.  Nakonec  jsme se sice hospitalizaci díky stále recidivujícím úzkostem a depresím nevyhnuli, ale díky návštěvě kineziologie těsně před odjezdem odjížděla dcerka do Prahy v dobrém psychickém stavu a celý pobyt zvládla výborně. Mohu zodpovědně konstatovat, že z nejhoršího stavu Irenku nedostaly ani léky, ani psychoterapie, ale odblokování u Petry…  Sice se stále vymyká mému pochopení,  jak to dokázala :-), ale je to tak.

Irena st.

Irena 8.11.2015

default image

Oslovila mne maminka sedmiletého Martina, že ho trápí strach, když má jít spát. Přestěhovali se do nového domu, dětský pokoj je v prvním patře a rodiče spí v přízemí. Jeho strach je tak silný, někdy ho uspávají až do jedné hodiny v noci, pro celou rodinu je to dost zatěžující. Maminka se mi svěřila, že s Martinem soucítí, podobný strach prožívala v dětství, když jezdívali s rodiči ke známým na chalupu. Rodiče je posílali spát do patra, sami zůstávali v přízemí.  Domluvily jsme se, že odblokování Martina provedeme v zastoupení  jeho maminky Aleny.
Vyjádření maminky po čtrnácti dnech po odblokování :

„Martin usíná krásně….napětí povolilo, strach ustoupil….jsme strašně moc šťastní!!! Čas od času si zajde lehnout k nám, ale to chodí všechny děti…..jinak ostatní dny usíná sám v posteli, žádný pláč ani sezení na schodech…ještě jednou moc děkuju za sezení!! moc jsi nám pomohla….

měj se krásně ,ať se ti vše daří….:-) Ali. „

Petra Rusňáková 2.11.2015

default image

Chci Ti také poděkovat za pěkné odkazy a povídání co posíláš na e-mail. Je vidět, že se pořád zdokonaluješ a jak jsi pro práci zapálená. Musím Ti napsat svůj osobní úspěch s metodou EFT hlavně s ťukáním (právě na popud těchto mejlů), které jsem na sobě aplikovala a výsledky se dotavily ! To jsem koukala. A bez Tvojí pomoci. Týkalo se to mojí práce. Hlavně mého postoje. Prostě jsem si nevěřila a cítila jsem se kvůli tomu blbě. Všechny ty negativní emoce jsem vyťukala a všechno se v dobré obrátilo. Budu tak zkoušet i jiné aktuální situace co mě budou trápit a budu chtít řešit.

Romana 24.12.2015

default image
 Oko mi padlo na pozvánku na přednášku o výchově paní Rusňákové. Sešlo se nás jen pár, proto jsme hned po krátkém úvodu začali otevírat osobní příběhy a začali s odblokováním. Musím říci, že Petra velice citlivě odhadla naše příběhy a večerem nás provedla tak, aby sice na povrch vyplavalo co má, ty nejaktuálnější chmury našich duší,  ale došlo k co nejrychlejšímu vědomému zahojení.
   Myslím, že jsme odcházeli všichni spokojení a i z počátku nevěřící tatínek , se těšil domu, až si popovídá  s dcerou a ověří jak terapie zabrala.
   Já jsem již terapii důvěřovala z dřívější zkušenosti. Z přednášky jsem si  odnesla větší jistotu , jak se pohybovat v nových životních rolích. Jak být rodičem, manželkou, snachou, tetou…Život přináší čím dál víc a víc rolí, někdy je těžké se do nich vžít a osvojit si je, vyznat se v nich. Někdy je dobré všechny zahodit  a užívat si pocit, že jsem si ted sama sobě milovaným člověkem, rozlít se v srdci, posadit svojí duši do kanape, kde je nám nejkrásněji, okolo cítit svojí nejoblíbenější vůni a jen tak být… tento pocit Vám Petra muže pomoci najít, já za jeho oprášení také děkuji.
Tamara

25.11.2015

default image

Můj příběh na cestě k Petře Rusňákové a kinezi byla zprvu přes mého syna Matýska a jeho patlavost, nesrozumitelnou výslovnost

Matýsek byl od narození velmi akční dítko, veselý, šťastný kluk s obrovskou energií. Kolem 3.roku jsme u něj začali pozorovat problémy s řečí. Hodně patlal, neuměl vyslovit slova tak snadno jako ostatní děti..když jste s ním mluvili, nebylo mu rozumět. Začali jsme tedy s logopedíí. Po neúspěchu v našem městě, jsme dostali kontakt na paní Milušku Kudrlovou z Mateřské školky Olešník. Paní Kudrlová se začala Matýskovi intenzivně věnovat a její péče a práce s ním přinášela výsledky. Nicméně jsme si stále nemohli poradit s jeho roztěkaností, nesoustředěním, přebytkem energie a tím způsobenou patlavostí…Bylo tam prostě něco, co mu bránilo jít dál a tu jeho řeč zvládnout tak, jak bychom chtěli.

A to už byl jenom malý krůček k tomu, abychom přišli k paní Petře Rusňákové….:-) a objevili tak kinezi a metody zvané one brain, matrix a další.

První návštěva u paní Petry nás přesvědčila v tom, že jsme na správném místě a že nám může pomoci. Protože byl Matýsek ještě malý, veškerá sezení se odehrávala se mnou a později i s mým manželem. Moc ráda jsem vyslechla vše o příčinách Matýskových problémů a možnostech jejich nápravy. Sama jsem věděla, že spousta věcí v našich dětech je přenášena ze životů, pocitů a věcí v životě nás, rodičů. Na sezeních jsme tak odkrývali všechny možné situace, zážitky a emoční stavy, kterými jsme spolu s manželem oba dva ve svých životech prošli a našli jsme i příčinu Matějova problému.       

A jak to všechno dopadlo? Matýsek dneska chodí do 1.třídy, jeho mluva se strašně moc zlepšila, krásně vyslovuje a navíc je z něj sebevědomé a vyrovnané dítě. Ten klučina, nad kterým naše místní logopedka lámala hůl a chtěla ho hnát do nějaké logopedické nápravky, je po návštěvách paní Petry úžasným človíčkem, který má sám sebe rád a navíc dokázal svou řeč posunout strašně dopředu. Mně i manželovi sezení pomohla stejně tak. Všechny bloky, životní situace a pocity, které jsme životem vláčeli sebou už dlouhou dobu, jsme dokázali s pomocí paní Petry odblokovat. Našli jsme i bloky, o kterých jsme ani nevěděli, že jsou a přesto nám způsobovaly problémy a my je přenášeli i na naše děti, aniž bychom o tom věděli….vše jsme spolu s Petrou řešili a snažili se všechna tato místa najít a odblokovat, abychom tu energii mohli nechat plynout a dostali tak náš život do harmonie a klidu.

Přála bych všem takový pocit, který jsem pociťovala, když jsem ze sezení s Petrou odcházela….obrovský klid uvnitř a pocit štěstí….

Jsem maminkou 4 úžasných dětí. Tak jako spousta jiných maminek chci svým dětem dávat co nejvíc lásky a pocit bezpečí a štěstí. Zároveň vím,že mnohdy naše děti  přebírají spoustu z toho, co jsme my rodičové prožili, čím jsme prošli….všechnu tu  energii, prožitky, emoce přenášíme na ně a ony se s tím musí pak ve svých životech vyrovnávat. A v tom nám kineze může pomoci…

Petro, moc díky za vše a věřím, že brzy zase na viděnou..:-)     Alice 

Alice 18.11.2015

default image

Před pár měsíci jsem měla možnost pomoci Martinovi, dvacet let závislému na alkoholu a drogách.

Jeho bývalá partnerka mě požádala telefonicky o okamžitou terapii, kdy Martina po hádce se sestrou ovládla nezvladatelná touha napít se, vzít drogu, prostě něco, co přehluší ten konflikt….

Bylo to nedlouho po tom, co opustil léčebnu. Alkohol pro něho nepřipadal v úvahu, díky medikamentům byl pro něho nebezpečný, přijatelný byl jen pervitin. Nemohl ho však sehnat. Nevěděl co se sebou, zastavil s autem za městem, bojoval sám se sebou, řval, celý se propadal, byl tak vyčerpaný, napadlo ho zavolat Renatě, mé klientce. Po té následovala asi hodinová terapie přes telefon.

 Ťukali jsme na meridiánové body. Martin pozoroval a přesně popisoval svůj stav, jednoduše, hlasitě.

–          Ta strašná touha

–          Propadání se

–          Totální vyčerpanost

–          Nekonečný boj

–          Zoufalství atd.         – postupně jsme snižovali emoční napětí u všech aspektů

Martin byl silně ponořený v procesu a tak toužil, aby mu bylo pomoženo, tak vděčný.

Zaměřili jsme se na část mozku – jádra accumbens, která jsou odpovědná za lidskou rozkoš a potěšení. U lidí závislých mají zvýšenou činnost a ovládají a plánují jim život. Dávali jsme jim přímou volbu.

„I přesto, že jsem otrok mého uspokojování se, i tak se mám rád a hluboce a kompletně se přijímám.“

 „I přesto, že má jádra  accumbens mě chtějí ochránit před konfliktem, děkuji jim za jejich pomoc a volím si čelit svým konfliktům.“

„I přesto, že se starali o mé uspokojení, volím si mít radost z toho, co ve svém životě dokážu.“

„Volím si žít naplno, překonat  tu velkou chuť, jiní to dokázali, dokážu to taky a prosím má jádra, aby se mnou spolupracovala  a měla radost a uspokojení z toho, co v životě dokážu .“

„ Už jsem toho hodně dokázal, dokážu to taky.“

 „I přesto, že to jádra se mnou myslí dobře a léta pro mě tak usilovně a dobře pracují, i tak se mám rád a volím, aby se mnou spolupracovala na mém novém životním programu, žít naplno a radovat se z dosažení mých cílů!“

„Volím si teď, zbavit se závislosti a mít radost a uspokojení ze své práce, svých výsledků.“

Najednou se Martin naprosto zklidnil – ČISTO, KLID, VŠE PRYČ, VŠE ODPLULO. Byl tak šťastný, naprosto ŠŤASTNÝ… Od té doby ho nenapadlo se napít, žádná touha, nic ho „nerajcuje“, jak říká.

„Jako bych vůbec závislý nebyl. Ten pocit závislosti, obavy, že zrecidivuji a znovu mě to pohltí, jsou pryč. Chutě prostě odešly a jsou pryč.“ Za 20let závislosti prošel spoustou odvykacích kúr, ale takovou intenzivní a rychlou změnu nezažil…

Já děkuji Martinovi, že svolil, abych jeho příběh zveřejnila. Děkuji, že si přál, aby se lidé dozvěděli, jaké úžasné možnosti EFT a vůbec energetická psychologie nabízí…..:-))

Martin 18.11.2015

default image

Moc děkuji paní Petře za pomoc,
dcera opakovaně ležela v nemocnici s infekcí a po Petřině pomoci jsme dosud hospitalizovaní pro infekci nebyli. Už je to více než 2 roky.
Moc děkujeme.


Jana a Karča Doubkovi 13.3.2016

default image

Petra je velmi vnímavý člověk, velmi mi pomohla v době, kdy už jsem nevěděla kudy kam a všude ji doporučuji.

Děkuji 🙂

Gabriela 18.11.2015

default image

Děkuji! Nemohl jsem se postavit na nohu, natož popojít pár kroků. Myslel jsem si, že se bez operace kolene neobejdu. Tři odblokování u Petry a já můžu zase normálně chodit, pracovat.

Josef

Josef 18.11.2015